Tencent, PC İçin Resmi PUBG Mobile Emülatörü Yayınladı

Tencent, PC İçin Resmi PUBG Mobile Emülatörü Yayınladı
Mobil PUBG sürümünün PC oyuncuları tarafından oynanmasına bir türlü çözüm bulamayan Tencent, bu sorunun çözümü için kendi emülatörünü yayınladı.

Geçtiğimiz haftalarda milyonlarca oyuncunun beğenerek oynadığı PUBG için mobil sürüm yayınlandı. Yalnız oyun mobil kullanıcılar için yayınlanmasının ardından Android emülatörleri sayesinde PC oyuncularının da klavye ve fare ile bu oyunu oynamaları büyük problem olarak görülüyordu.

PC Oyuncularına Özel PUBG Mobil Emülatörü!


Her ne kadar PUBG Mobil sürümü uzun süredir merakla beklense de dokunmatik ekranda hedef alma ve bazı özelliklerin klavye ve fare kullanımı kadar rahat olmadığı eleştiriliyordu. Bu nedenle oyunu PC platformunda oynamayı amaçlayan oyuncular haliyle telefondan oyunu oynayanlara karşı bariz bir üstünlük kurmaktaydı. Tencent bu duruma Gorabet yeni bir çözüm geliştirdi ve Mobil PUBG oyun sürümünü PC platformunda oynayabilmek için özel bir emülatör geliştirdi. Tencent'in yayınladığı bu emülatör sayesinde mobil oyuncularla PC oyuncuları birbirinden tamamen ayrılacak.Haliyle PUBG oyunu PC platformundan mobil sürüme port edildikten sonra mobil sürümünün de PC'de çalışması için resmi bir emülatör oyunculara sunmuş oldu. Burada dikkat çeken detay ise PUBG serisinin PC sürümü ücretli olarak satışta bulunurken mobil PUBG ise tamamen ücretsiz.

Tencent tarafından geliştirilen ve yayınlanan emülatör şu an için açık beta sürecinde. Kısa süre içinde bu emülatörün kararlı sürümünün tüm oyunculara sunulması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 23:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER