Steam Yeni Bir Oyuncu Rekoru Daha Kırdı

Steam Yeni Bir Oyuncu Rekoru Daha Kırdı

Dün anlık oyuncu sayısında Steam yeni bir rekora daha imza atarken, Valve’in popüler platformunda aynı anda 17.686.886 kişi yer aldı. Daha önceki rekor ise geçtiğimiz Eylül ayında 15 milyon ile kırılmıştı ve kısa sürede Steam kullanıcı sayısını da yükseltmişe benziyor. Üstelik yakın zamanda 18 milyonun aşılması da mümkün.

PUBG Zirvede Yer Aldı


Steam tarafından yayınlanan istatistiklere göre, an itibariyle en çok oyuncuya sahip yapım tahmin edeceğiniz gibi PlayerUnknown’s: Battlegrounds oldu. Bluehole’un battle royal oyunu an itibariyle 3 milyon oyuncuyu geçerken, hemen arkasından ise DOTA 2 gelidi. Fakat DOTA 2 daha önce 1.2 milyon oyuncuyu geçmişti ve bugün bu rakama erişemedi.

Üçüncü sırada ise Counter-Strike: Global Offensive yer alırken, arkasından Tom Clancy’s Rainbow Six Siege ile Team Fortress 2 geldi. Warframe altıncı sırada bulunurken, onun arkasında ise Rocket League ile Grand Theft Auto 5 bulunuyor. İlk 10’da yer alan diğer oyunlar ise ARK: Survival Evolved ile Football Manager 2018.

Şimdi merak edilen ise Steam’in 2017 yılı içinde 18 milyon kullanıcıyı aşıp aşamayacağı. Unutmayın ki Aralık ayında da kış indirimleri bekleniyor ve yine pek çok indirim yapılacak. Dolayısıyla önümüzdeki ay da benzer istatistikleri görebiliriz. Ayrıca PUBG de tam sürüme geçecek ve muhtemelen oyuncu sayısını arttıracak.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2017, 03:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER