Steam Yaz İndirimlerinin Tarihi Belli Oldu

Steam Yaz İndirimlerinin Tarihi Belli Oldu
Oyun dünyasının ağa babası Steam 2018 yaz indirimlerinin tarihini resmi olarak Twitter hesabı üzerinden duyurdu!

Her dönem yaptığı indirimlerle oyun severlerin alışveriş sepetini doldurduğu Steam bu yaz ayında yapacağı oyun indirimlerini Twitter üzerinden tüm oyun severlere duyurdu. Dünyanın en büyük oyun firması olarak gösterilen Valve, bugüne kadar hiçbir indirim etkinliğini resmi olarak açıklamamıştı. Etkinlikler ile ilgili sessizliğini bozan Valve bu kez indirim etkinliğini sosyal medya üzerinden duyurdu.

Steam Yaz İndirimleri Bu Yılda Oyun Severlerin Yüzünü Güldürecek!


steam yaz indirimleri

Söz konusu Tweet’te firma, Steam Database isimli sosyal medya hesabı üzerinden bu yaz gerçekleşecek indirimlerin 21 Haziran tarihinde resmi olarak başlayacağını duyurdu. Her ne kadar başlangıç tarihi duyurulsa da etkinliğin tam olarak kaç gün süreceği açıklanmadı. Geçtiğimiz yaz indirimlerinin yaklaşık 13 gün sürdüğü göz önüne alınırsa bu yılki indirimlerin de yaklaşık 2 hafta süreceği tahmin edilebilir.

Twitter üzerinden yapılan açıklama her ne kadar doğrulanmamış olsa da Steam tarafından düzenlenen indirim etkinlikleri artık her yıl aynı dönemlere denk gelmekte. Nitekim firma her sene oyun geliştiricilerine düzenli bir şekilde indirim yapmaları için bildirimde bulunuyor. Bu yılda yüzlerce oyunun %90’a varan indirimlerle satılması ve milyarlarca dolarlık bir satış yapılması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER