Star Wars Battlefront 2 Yapımcısı Yaşananlardan Ötürü Üzgün

Star Wars Battlefront 2 Yapımcısı Yaşananlardan Ötürü Üzgün

Söz verdiği Electronic Arts dün Reddit’te bir etkinlik düzenledi ve Star Wars Battlefront 2’nin yapımcısı DICE da katılım göstererek tartışmalı oyunlarına dair gelen eleştirilere yanıt verdi. Uygulayıcı yapımcı John Wasilczyk, tasarım yönetmeni Dennis Brannvall ve yapımcı Paul Keslin katılırken, genel geri bildirimlere ve sorulara yanıt verdiler.

‘Düzelteceğiz’


Dennis Brannvall, DICE olarak yaşananlardan ötürü inanılmaz şekilde üzüntü duyduklarını iddia ederken, Reddit’te gelen negatif eleştirilere yanıt verdi. Kendilerinin de gerçekten rahatsız olduklarını çünkü aslında insanların seveceği bir oyun yapmak istediklerini belirtti. Brannvall şu sözleri kullandı;

‘Gerçekten kaliteli, eğlenceli ve güzel bir oyun yaptık fakat ilerleme sistemindeki sorunlar nedeniyle bu gölgede kaldı. Bu durumu düzelteceğiz.’

Yapımcı isim DICE’ın ilerleyen dönemde değişiklikler hakkında bilgi vereceğini de açıklarken, John Wasilczyk de benzer ifadeler kullandı. Wasilczyk, topluluğun endişelerini yüksek sesli dile getirdiğini fakat DICE olarak oyundaki kutu sistemini, içeriği ve ilerleyiş mekaniklerini düzenleyeceklerini, sonucunda da dengeyi kuracaklarını söyledi.

Star Wars Battlefront 2, geçtiğimiz günlerde PC ve konsollar için satışa çıkmıştı. Aslında oyun teknik olarak beğenilse de, içerdiği mikro ödemeler ve sosrunlu ilerleyiş sistemi nedeniyle çokça eleştiriye maruz kalmıştı. Günlerdir Electronic Arts bu konuda topa tutulurken, kullanıcılar da oyunu ‘para tuzağı’ olarak kabul ettiler.

Bakalım ilerleyen dönemlerde ne gibi değişiklikler uygulanacak?
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER