PlayStation 4 Sistem Yazılımı 5.50 Sürümüne Güncellendi

PlayStation 4 Sistem Yazılımı 5.50 Sürümüne Güncellendi

Bir süredir beta süreci ile üzerinde çalışmalar yapılan PS4 konsollarının sistem yazılımının kararlı sürümü nihayet yayınlandı. PlayStation 4 sistem yazılımına gelen 5.50 sürüm numaralı güncelleme ile birlikte birçok ekstra özellik, ebeveyn kontrolü ve süper örnekleme seçenekleri kullanıcılara sunuldu.

PS4 Pro konsoluna gelen "Supersampling" özelliği sayesinde 2K ve daha düşük çözünürlük barındıran tv ünitelere bağlandığında görüntü kalitelerinde anlamlı derecede iyileştirmeler beraberinde geliyor. Yalnız bu özelliğin şimdilik sadece PS 4 Pro modelinde kullanılabildiği, standart PS4 modelinde kullanımı olmadığını belirtelim.

5.50 sürümü ile gelen ebeveyn kontrolü ise ebeveynlerin çocuklarının oynayacağı oyun Bets10 zamanlarının ayarlamasında ve bazı kısıtlamaların getirebilmesine olanak sağlıyor.

PlayStation plus abonelerine özel olarak gelen "Kütüphane" uygulaması bölümünde ücretsiz oyunlar tek bir alanda sınıflandırılabilecek. "Satın alınanlar" sekmesinde ise şimdiye dek satın alınan oyun veya uygulamaların bir alanda saklanması mümkün hale geliyor. Kütüphane bölümünde PS VR oyunları farklı bir logo ile diğer oyunlardan ayrılacak.PlayStation 4 sistem yazılımı güncellemesi ile artık güncelleme sonrası bildirimler de silinebilecek. Arka plan ve logo da kişiselleştirilebilecek ve kapak fotoğrafı harici USB kullanılarak herhangi bir görüntüyle değiştirilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER