Oyun Sunucuları Nasıl Olmalıdır?

Oyun Sunucuları Nasıl Olmalıdır?

Oyun Sunucuları Nasıl Olmalıdır?

Bildiğiniz gibi dünya genelinde pek çok oyun sitesi bulunmaktadır. Oyun siteleri insanların boş vaktini verimli olarak değerlendirmesine neden olacaktır. Dünya genelinde şuanda elde ettiği milyar dolarlık hacmi sayesinde dijital oyunlar film alanında çalışma gösterenleri geride bırakmayı başardı bile. Dijital oyunların bu denli başarılı olmasının en önemli nedeni de multiplayer oyunları, GeForce Now oyunları, Steam oyunları veya Twitch oyunlarının servislerini içerdiğinden dolayı fazlasınca beğenilmiş ve rağbet görmüştür. Oyun sunucu sayesinde daha iyi hale gelmiş olacak ve sizlere en iyi hizmeti verecektir. Peki, Oyun Sunucuları Nasıl Olmalıdır? Oyun Sunucusu Nedir? VDS Sunucu, oyun sunucusu olabilir mi?

Oyun Sunucusu Nedir?  

Eski zamanda oyun oynamak için atari salonlarına giderdik. Teknoloji biraz geliştikten sonra kendimizi atari salonları yerine internet kafelerde bulduk. Bilgisayar almak herkesin gücünün yeteceği bir durum olmadığından ötürü internet kafelere 1 lira 2 lira verip saatlerce bilgisayar başından kalkmazdık. Teknoloji giderek gelişim gösterdiğinden dolayı bilgisayarlar evimize kadar girdi. Oyunlar da evlerimizden oynanmaya başladı. Dijital oyunların giderek artış göstermesinden ötürü oyun sunucu ortaya çıkmaya başladı. Tüm oyun severler dijital oyunlarını bu sunucu içerisinde gerçekleştirerek hem boş vaktini verimli olarak geçirebilir hem de tüm oyunları oynayabilir. Hem e-spor hem de benzeri oyunların artış göstermesiyle beraber ekran kartlı sunucu da artış göstermiştir. VDS Sunucu da bir oyun sunucusu olabilir.

Oyun severler tüm işlemlerini bu site üzerinde gerçekleştirebilir. Dijital platformda oyun oynamak ve oynatmak isteyen kişiler kendilerine bir site kurarak yollarına devam ederler. Kurduğu siteleri hosting yani sunucu üzerinden çalıştırıp oyun severlere hizmet verir. Oyun sunucusu satın alabildiğiniz gibi aynı zamanda kiralama şansınız da bulunmaktadır.

Oyun Sunucusu Özellikleri Nelerdir?

Oyun Sunucu hizmeti sayesinde siz de kesintisiz oyun oynama keyfini yaşayabilirsiniz. Özellikle çok oyunculu yani multiplayer oyunlar için önemli etkinliklerin sunulması çok önemli. Günümüz teknolojisinde sunulan oyun sunucusu olarak bilinen özel serverler bazı kişilerin kendi oyunlarına girmesini sağlıyor. Online ve offline oyunculuk şeklinde iki yönde gruplanan oyunculuk anlayışı internetin hızı ve bant genişliğine göre farklılık gösterecektir. Yani bir siteyi kurarken tek oyunculu ya da çok oyunculu olup olmayacağına dikkat etmeniz gerekiyor.

Sunucu Türleri Nelerdir?

Yukarıda sizler için sunucunun ne anlama geldiğinden bahsettik şimdi sıra sunucu türlerine geldi. Aslında bizim asıl konumuz oyun sunucu alanında olsa da diğer sunucular hakkında da sizlere bilgi vererek hangi siteyi hangi sunucuya kuracağınızı öğrenmenizi sağlıyoruz. Farklı kullanım alanlarına sahip olan sunucular şunlardır:

  • Ev sunucusu,
  • Ağ sunucusu,
  • Uygulama sunucusu,
  • Veri tabanı sunucusu,
  • Oyun sunucusu,
  • İletişim sunucusu,
  • DNS sunucusu,
  • Sanal Sunucu olarak sınıflandırılır.
  • VDS Sunucu

Oyun Sunucusu Nerede Kullanılır?

Oyun Sunucu genelde popüler olan oyunların çoğunluğunu online ve çok oyunculu olarak sunulan oyunlar üzerinde çalışma gösterir. Özellikle Ekran Kartlı Sunucu sayesinde siz de siteniz üzerinde sınırsız sayıda oyunu barındırarak CPU sorunu veya bellek hatası sorunuyla karşılaşmayacaksınız. Normal sunucuya göre daha hızlı ve daha kesintisiz hizmeti sizlere sunan bu sunucu sayesinde birden fazla kişiyle istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz. Diğer sunuculara göre biraz daha hızlı ve kesintisiz çalışma gösteren oyun sunucusu sizlere en iyi hizmeti verebilmek için çalışma gösterir.

Eğer bir dijital oyun platformu kurmak istiyorsanız Oyun Sunucuları Nasıl Olmalı? Sorusunun cevabını artık öğrendiniz. Eğer site kuracaksanız kaliteli bir hosting sitesinden hosting hizmeti alarak veya kiralayarak siz de oyun tutkunlarına hizmet vermeye başlayabilirsiniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER