Nintendo'nun En Hızlı Satan Oyun Konsolu Nintendo Switch Oldu

Nintendo'nun En Hızlı Satan Oyun Konsolu Nintendo Switch Oldu

Nintendo’nun hibrit oyun konsolu olan Nintendo Switch ilk tanıtıldığında pek çok kişinin tepkisini çekmişti. Kullanıcıların hem ev konsolu hem de el konsolu olarak kullanabildiği Nintendo Switch Nintendo’nun en hızlı satan oyun konsolu oldu.

Nintendo tarafından yapılan açıklamaya göre yeni oyun konsolları Nintendo Switch Amerika tarihinde en hızlı satan oyun konsolu oldu. Nintendo’nun açıklamasında Amerika’da daha önce en hızlı satan ev oyun konsolu Nintendo Wii oyun konsoluyken son rakamlara göre Nintendo’nun yeni oyun konsolu Nintendo Switch, en hızlı satılan ev oyun konsolu oldu. Nintendo’nun açıkladığı rakamlara göre Nintendo Wii toplamda 4 milyon adet satarken Nintendo Switch sadece 10 ay içinde 4.8 milyon adet satmayı başardı.Taşınabilir oyun konsolu olmasının yanı sıra saniyeler içinde televizyona bağlı oyun konsoluna dönüşebilen Nintendo Switch’in bu başarısında Nintendo’nun yıl içinde tanıttığı önemli oyunlarında payı bulunuyor.

Nintendo’nun açıklamasına göre Amerika’daki Nintendo Switch sahiplerinin yüzde 60’ı Super Mario Odyssey oyununu oynarken yüzde 55’i de The Legend of Zelda oyunun oynuyor. Ayrıca Nintendo Switch sahipleri Mario Kart 8 Deluxe oyununa ve Splatoon 2 oyununa da sahip.

Üçüncü parti oyunlara daha az destek sunan Nintendo Switch üzerinde kullanıcılar Bethesda’nın The Elder Scrolls V: Skyrim ve Doom gibi oyunları da oynayabiliyor. Nintendo’nun açıklamasına göre ayrıca başarılı grafikleriyle dikkat çeken Stardew Valley gibi yapımlar da yakın zamanda Nintendo Switch üzerinden oynanılabilecek.

Tanıtılmasının ardından uzun zaman geçmesine rağmen halen daha online hizmet ve bulut kayıt desteği sunamayan Nintendo Switch’in bu kadar çok satış rakamına ulaşması oldukça etkili. Grafik performansıyla dikkat çeken rakipleri Xbox One X ve PlayStation 4 Pro’nun sunduğu oyun seçeneklerinin hayli gerisinde olan Nintendo Switch’in satış başarısının devam etmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2018, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER