Nintendo Switch Satış Rakamlarıyla Şaşırtmaya Devam Ediyor

Nintendo Switch Satış Rakamlarıyla Şaşırtmaya Devam Ediyor

İlk tanıtıldığı esnada pek çok kişi tarafından eleştirilen ve neredeyse hiç sevilmeyen Nintendo’nun yeni nesil oyun konsolu Nintendo Switch sonrasında herkesi şaşırtan satış rakamları elde etmişti.

Nintendo’nun hibrit oyun konsolu olan Nintendo Switch satışa çıktığı anda stokları eritmeyi başarmıştı. Kısa bir sürede 1.5 milyon adet satan Nintendo Switch Nintendo tarihinin en çok satan oyun konsolu olma ünvanını da kazanmıştı.

Oyun konsolundaki başarısını oyunlarında da gösteren Nintendo’nun bu yıl satışa çıkarttığı Legend of Zelda : Breath of the Wild ve Super Mario Odssey oyunlarının da çok satması Nintendo’nun yüzünü güldürüyor. Oyun severlerin büyük bir beğeniyle oynadığı Legend of Zelda : Breath of the Wild oyunu 2017 yılının en başarılı oyunu seçilmişti.

Kullanıcılara Nintendo Switch yetiştirmekte zorlanan Nintendo’nun hibrit oyun konsolunu tanımasının ardından 9 ay geçmesine rağmen oyun konsolunun satışları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Nintendo’nun açıklamasına göre Eylül ayı itibariyle 7.63 milyon satan Nintendo Switch oyun konsolu dünyada 10 milyon satış barajını geçtiğini açıkladı.

300 dolarlık fiyat etiketiyle diğer oyun konsollarından biraz daha ucuz olan Nintendo Switch Mart 2018’de açıklanacak olan mali yıl sonu rakamlarında 14 milyon adet satışa ulaşması bekleniyor. Nintendo’nun yeni oyun konsolu bu rakama ulaşırsa şirketin uzun süredir satışa kalan ve toplamda 13.6 milyonluk satış rakamına ulaşan Wii U oyun konsolunun satış rakamını 12 aydan kısa bir sürede kırmış olacak.

Nintendo’nun en başarılı oyun konsolu olan Wii ise toplamda 100 milyon adet satış rakamına ulaşmıştı. Nintendo Switch’in Wii’nin başarını geliştirip geliştirmeyeceği ise bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER