New Vegas Yapımcısı Yeni Fallout Oyunu Yapmak İstiyor

New Vegas Yapımcısı Yeni Fallout Oyunu Yapmak İstiyor

Efsanevi RPG oyunu Fallout: New Vegas’ın yapım ekibi Obsidian Entertainment, Bethesda’nın oyununu tekrar geliştirmekten memnuniyet duyacak. New Vegas’ın yönetmeni Josh Sawyer yeni bir röportaj verirken, kendisinin ve stüdyodaki diğer çalışanların yeni bir post apokaliptik oyun yapmaktan mutluluk duyacağını dile getirdi.

IGN’le konuşan Josh Sawyer, ‘Tekrar bir Fallout oyununda çalışmaktan mutlu olurum. Obsidian’da bir sürü insanın tekrar Fallout oyunu yapmak istediğini biliyorum. Eğer elimize bu fırsat geçerse kesinlikle memnuniyet duyarız’ sözlerini kullandı.

Obsidian New Vegas 2 Yapar mı?


Sawyer, aynı zamanda Obsidian’a en çok yeni bir Fallout oyunuyla soru geldiğinde söylerken, aslında bunun nedeni de gayet makul. Fallout New Vegas, çıktığı dönemde oldukça beğenilmişti ve Neyine adını klasik RPG’ler arasına yazdırmıştı. 2010 yılında PC’nin yanı sıra PlayStation 3 ve Xbox 360 için de yayınlanan oyun hakkında Obsidian CEO’su Feargus Urquhart da daha önce potansiyel planlarını açıklamıştı.

2013 yılında konuşan Urquhart, New Vegas 2’yi yapma şansları olsaydı oyunu Batı Yakası’nda taşıyacaklarını, Bethesda’dan daha farklı bir tutum izleyeceklerini dile getirmişti. Hatta ‘Ve daha ilginç bir bölgeye ihtiyacımız olabilir. Yani burası Los Angeles olabilir. Fallout: Los Angeles’ şeklinde konuşmuştu.

Son Fallout oyunu olan Fallout 4 2015’in Kasım ayında çıkmıştı ve inanılmaz satış rakamlarına erişmişti. Game of the Year Edition da haftaya gelirken, aldığı en büyük eleştiri ise New Vegas’ın sınırsız serbestliğine ve RPG mekaniklerine erişememesiydi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER