Mass Effect Andromeda Oyunu Denuvo Korumasını Bıraktı

Mass Effect Andromeda Oyunu Denuvo Korumasını Bıraktı
Mass Effect Andromeda aldığı son güncelleme ile sürpriz bir şekilde Denuvo korumasını bıraktığını açıkladı. Bilindiği üzere Denuvo koruması oyunların kırılıp korsana düşürülmesinin önüne geçen güvenlik kalkanı olarak görev yapıyor.

Bugüne kadar Denuvo sayesinde yüzlerce oyunun kırılıp korsan ellere geçmesi engellenirken bu korumaya sahip olan oyunların resmi satışlarında ise inanılmaz artışlar sağlandı. Satış rakamlarındaki yükselme ile aynı oranda yasal olmayan şekillerde bu oyunlara erişim de kaldırılmış oldu.

Andromeda oyunu da Denuvo korumasına sahip olan oyunlar arasında yer alırken piyasaya çıkışından itibaren bir aydan uzun süre oyunun kırılması engellenmiş ancak Mayıs ayında Mass Effect Andromeda oyunu korsanlarca kırılmıştı.

Mass Betpas Effect Andromeda oyununa gelen 1.09 numaralı güncelleme ile birlikte multiplayer mod içerisinde yapılan geliştirmeler, hata düzeltmeleri yer alırken sürpriz bir şekilde Denuvo koruması da oyundan tamamen kaldırıldı.

Mass Effect Andromeda oyunu Denuvo korumasını ilk kaldıran oyun değil. Daha önce DOOM oyunu da Denuvo korumasını kaldırmış ve süreç sonrasında Denuvo ekibi tarafından yapılan açıklamada DOOM için koruma görevinin başarılı bir şekilde eksiksiz olarak yerine getirildiği belirtilmişti.

Denuvo Koruması Özellikle PC Sürümleri Etkiliyor


Andromeda oyunu PC, PlayStation 4 ve Xbox One gibi farklı platformlarda oynanabilen çoklu ortam oyunu olarak biliniyor. güncelleme ile oyundan kaldırılan Denuvo kalkanının sadece bu oyun için sadece PC sürümü için uygulandığını da belirtmekte fayda var.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2017, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER