Marvel Heroes Yarın Kapanıyor

Marvel Heroes Yarın Kapanıyor

Çıktığı dönem büyük ilgi uyandıran ve hâlâ bir miktar kullanıcısı bulunan MMORPG oyunu Marvel Heroes, normalde kapanış duyurusu yapmıştı fakat bu yıl sonunda gerçekleşecekti. Fakat geliştirici firma Gazillion bu tarihi beklemek yerine oyunu 24 Kasım tarihinde tamamaen kapatmaya karar verdi.

Çalışanlar Net Konuştu


Her ne kadar stüdyo bu beklenmeyen kararı doğrulamasa da, birden fazla Gazillion çalışanı kapanış hakkında tweet attılar. Bunların arasında Andrew Hair, Brian Waggoner ve Anthony Gallegos gibi oyunun programcı ve tasarımcıları bulunuyor. Daha da kötüsü, her üç çalışan da personellere herhangi bir kıdem tazminatı ödenmeden işten çıkarıldığını dile getirdi. Marvel Heroes hâlâ Steam’de aktif olarak dursa da, oyunun DLC’si kaldırıldı.

Gazillion Farklı Açıklama Yapmıştı


Orijinal duyuruda ise Marvel Heroes Omega için kapanma kararı alındığı fakat Gazillion Entertainment’ın yıl sonuna kadar oyunda hizmet vermeye devam edeceği söylenmişti. Firma oyuncu topluluğuna teşekkür ederken, birkaç ay içinde tamamen Marvel Heroes sunucularının devre dışı kalacağını söylemişti. Fakat görünüşe göre işler tamamen değişti ve kapatma kararı daha erken tarihe çekildi.

Oyun ilk olarak 2013 yılında çıkmıştı ve başlarda çok beğenilse de, zaman içinde çıkan güncellemeler kullanıcılarda rahatsızlık yaratmıştı. Geçen yıllar içinde kullanıcı kitlesi giderek azalırken, görünüşe göre alınan önlemler Marvel Heroes’u ayakta tutmaya yetmedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 23:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER