Marvel Heroes Beklenenden Erken Kapandı

Beklenen oldu ve Marvel Heroes sunucuları bir daha açılmamak üzere kapatıldı.

Marvel Heroes Beklenenden Erken Kapandı

Disney yapımı free-to-play aksiyon – MMORPG yapımı Marvel Heroes, beklenenden de erken kapanış yaptı. Oyunun yapımcı firması Gazillion Entertainment kapanma kararını Twitter aracılığıyla duyururken, tüm platfomlarda acil olarak oyuna erişimin kapatıldığını açıkladı.

Yıl Sonu Kapanacağı Söylenmişti


Aslında Marvel Heroes’un kapanacağını biliyorduk fakat normalde planlanan tarih 31 Aralık 2017’di. Gazillion Entertainment bu kararı duyurmaktan ötürü son derece üzgün olduklarını dile getirirken, acil olarak sunucuları kapatmak zorunda kaldıklarını belirtti. Firma oyunun hayranlarına ve çalışanlarına desteklerinden ötürü teşekkür ederek yazısını sonlandırdı.

Marvel Heroes’un kapatılacağı haberleri bu ayın başında ortaya çıkmıştı ve Marvel, Gazillion Entertainment ile iş anlaşmalarını sonlandırdıklarını açıklamıştı. Buna rağmen oyun sunucularının yıl sonuna kadar aktif kalması ve tüm mikro ödemelerin kaldırılması planlanıyordu.
Mariobet

Çalışanlarla Sorun Yaşandı


Bu kararda muhtemelen Gazillion içindeki sorunlar etkili oldu. Çünkü bir süre önce firmanın çeşitli çalışanları  Twitter üzerinden açıklama yapmış, oyunun erken kapatılacağını ve kendilerine kıdem tazminatı ödenmeden işlerinin sonlandırıldığını açıklamıştı. Muhtemelen firmada çalışan kalmayınca da oyunun devam etmesi mümkün olmadı. Yani her ne kadar Gazillion çalışanlarına teşekkür etse de, aynı durum personel için geçerli değil gibi duruyor.

Marvel Heroes, Diablo benzeri bir yapıdaydı ve Avengers’tan tutun Guardians of the Galaxy’e kadar çok sayıda Marvel kahramanı barındırıyordu. 2013 yılında PC için çıkan yapım, bu yılın başında da konsollara gelmişti fakat görünüşe göre bu hamleler yeterli olmadı.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 01:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER