Kara Cuma Nintendo Switch Satışlarını Arttırdı

Kara Cuma Nintendo Switch Satışlarını Arttırdı

Kullanıcıların artık oyun bilgisayarı yerine oyun konsollarını tercih etmesinin ardından oyun konsolu satışlarında önemli bir artış gözlenmeye başladı. Özellikle geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kara Cuma indirim gününde oyun konsollarına önemli indirimler yapılmasının ardından kullanıcılar da tercihlerini yeni bir oyun konsolu satın almaktan yana kullandılar. Adone Digital Insights tarafından aktarılan bilgilere göre kullanıcıların satın aldığı oyun konsolu pek çok kişiyi şaşırtmayı başardı. PlayStation 4, PlayStation 4 Pro  ve Xbox One modellerinde ciddi indirimler yapılmasına rağmen kullanıcılar Nintendo’nun yeni oyun konsolu Nintendo Switch’i tercih etti.

Raporda Nintendo’nun en büyük rakibi olan Sony ve Microsoft’a ciddi bir şekilde fark attığı ve Black Friday indirimleriyle birlikte yüksek satış rakamları yakaladığı yer alıyor. Diğer perakendecilerden toplanan verilere göre de Nintendo’nun hibrit oyun konsolu Nintendo Switch güçlü rakiplerini satış anlamında geride bıraktı. Nintendo Switch ayrıca PJ maskeleri ve Chromecast gibi pek çok popüler ürünü de geride bırakmayı başardı.

Nintendo’nun verilerine göre ayrıca Nintendo’nun uzun yıllardır satışta kalan Nintendo Wii U oyun konsolunun ulaştığı satış rakamına Nintendo Switch daha bir yıl olmadan ulaşmış durumda.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 04:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER