Half-Life 2 Unreal Engine 4 ile Yeniden Yapılıyor

Half-Life 2 Unreal Engine 4 ile Yeniden Yapılıyor

‘Quantum DRAKE’a adlı bir YouTube kullanıcısı bugün yeni bir video paylaşarak Half-Life 2’yi Unreal Engine 4 ile yeniden yaptığını gösterid. Quantum DRAKE’in videosunda oyunun ana menüsünün ve diğer menü seçeneklerinin yeniden yaratıldığını görebiliyoruz. Üstelik açılış menüsü gerçek zamanlı olarak oyun içi grafiklerle çalışıyor.

Açıkçası yayınlanan ilk video oldukça hoş gözükse de, oynanabilir demonun çıkması için çok fazla zaman geçmesi gerekli. Half-Life 2’nin saatler süren bir oyun olduğunu düşününce, sadece ana menü çok az bir kısmı tamamlamak anlamına geliyor. Ayrıca unutmayalım ki, Quantum DRAKE Unreal Engine 4 ile çalışan ilk ve son kişi değil.

Daha Önce de Benzer Restbet Proje Yapılmıştı


Geçtiğimiz ay da Half-Life 2: Episode 3 projesi ortaya atılmıştı ve Unreal Engine 4 ile geliştirilmişti. Quantum DRAKE’in projesinin aksine, Trebla Freeman adlı kişinin amacı Marc Laidlaw’un yayınladığı senaryodan yola çıkarak sıradaki Half-Life 2 bölümünü yaratmaktı.

Unreal Engine 4, geçtiğimiz yıllarda Epic Games yapımcılığında çıkarken kendisi oldukça başarılı ve optimize edilmiş bir grafik motoru. Açıkçası Half-Life 2’yi bir de bu şekilde görmek güzel olurdu fakat yine de umutlarımızı çok yükseğe taşımayalım. Kaldı ki, eğer YouTube’da videoyu yayınlayan kişi tek başına çalışıyorsa oyunu bitirmesi yıllarını dahi alabilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER