Haftanın En Çok Satan Oyunları Belli Oldu

Bu haftayı lider kapatan oyun CoD: WW2 oldu. Aynı zamanda Sony'nin konsolları da Kara Cuma'da yoğun ilgi gördü.

Haftanın En Çok Satan Oyunları Belli Oldu

Kara Cuma İngiltere’de bu hafta oyun satışlarına büyük etkide bulunurken, firmaların yaptığı indirimler tüketicilerin mağazalara koşmasına sebep oldu. Geçtiğimiz haftaya göre Chart-Track verilerinde büyük yükseliş yaşanırken, PlayStation 4 konsolu da hiç olmadığı kadar talep gördü ve 2013 yılındaki Kara Cuma’dan beri ilk defa bu kadar sattı. Aynı zamanda istatistiklere göre PSVR cihazları da yoğun ilgi yaşadı.

Haftanın Lideri Kim?


Bu haftayı lider olarak kapatan oyun Call of Duty: WWII olurken, ikinci sırada FIFA 18 bulunuyor. Her iki oyun da Xbox One’a göre PS4’te daha çok satarken, bunda promosyon amaçlı çıkarılan PS4 bundle paketlerinin etkisi büyük. Üçüncü sırada ise yine bir Sony exclusive oyunu olan Gran Turismo Sport geldi.

Holiganbet Diğer iki Sony oyunu olan Knowledge is Power ile Hidden Agenda da 14 ve 15. Sıralarda yer alırken, dördüncü ve beşinci sıralarda ise Star Wars: Battlefront 2 ile Assassin’s Creed Origins yer aldı.

Bu hafta en çok satan 10 oyuna aşağıdan bakabilirsiniz fakat hatırlatmak gerekir ki, satışlar sadece kutulu ve İngiltere’deki oyunları kapsıyor:

  1. Call of Duty: WWII

  2. FIFA 18

  3. Gran Turismo Sport

  4. Star Wars Battlefront II

  5. Assassin's Creed Origins

  6. Forza Motorsport 7

  7. Wolfenstein II: The New Colossus

  8. Super Mario Odyssey

  9. Fallout 4

  10. Need for Speed Payback


 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER