Google Play Store'un En Çok İndirilen Oyunu Subway Surfers Oldu

Google Play Store'un En Çok İndirilen Oyunu Subway Surfers Oldu

2012 yılında Kiloo Games tarafından geliştirilen Subway Surfers oyunu il günden itibaren büyük beğeni toplamış ve hemen hemen akıllı telefon kullanıcıları tarafından tercih edilen ilk oyun uygulaması olarak dikkat çekmişti.

Oyunun ana temasında tren yollarında koşarak altınları toplayan bir çocuğun peşinden koşan polisle birlikte polis köpeği yer alıyor. Aslında oldukça basit bir oyun gibi görünse de elde edilen puanlarla birlikte bağımlılık haline gelen oyun ard arda  Google Play Store'da oyun bölümünde yıllardır zirvedeki yerini korumayı başardı.

Subway Surfers oyununun günlük oyuncu sayısının 20 milyondan fazla Jojobet olduğu düşünülüyor. SYBO ve Kiloo Games tarafından geliştirilip Play Store üzerinde yayınlanan oyunun bu mağazada 1 milyar indirilme barajını aşan ilk oyun olduğu duyuruldu.


Subway Surfers Google Play'de Rekor Kırdı!


Her geçen gün popülaritesini artıran oyunun Android ve iOS platformlarında 2015 yılında toplamda 350 milyon indirilme başarısını gösterdiği, 2016 yılında ise 330 milyon kez indirilirken geride bıraktığımız 2017 yılında 400 milyon indirilme ile zirvedeki yerini iyiden iyiye sağlamlaştırdığı görülüyor.

Subway Surfers oyununa rakip olarak gelen Temple Run oyunu da kısa süre içinde başarılı bir ivme yakalamasına rağmen popülaritesi çok uzun sürmemişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2018, 01:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER