Forza Horizon Yapımcısının Yeni Oyunu Bambaşka Olacak

Playground Games'in yeni bir açık dünya oyunu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Forza Horizon Yapımcısının Yeni Oyunu Bambaşka Olacak

Forza Horizon yarış oyunu serilerinin arkasındaki bağımsız, İngiltere menşeli firma PlayGround Games yeni bir proje başlattı ve oldukça farklı duruyor. Playground, resmi olarak AAA yapıda bir açık dünya aksiyon – rol yapma oynu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Yeni Stüdyoya Geçildi


Playground Games, Leaming Spa’da orijinal stüdyolarına yakın yeni bir yerleşye geçerken, aynı zamanda sıradaki oyunun geliştirmeleri de burada yapılacak. Yapımcı firma alanı yeniden düzenleyecek ve ilk iki katı çalışmaları için kullanacak.

Haberi aktaran GI.biz’e göre Playground oyunun yapımında çalışması için Star Wars: Battlefront 2’nin ana geliştiricisi Sean Eyestone ile anlaştı ve kendisi bu yapımın yönetmenliğini gerçekleştirecek. Eyestone, DICE’dan önce Kojima Productions’ta beş yıldan fazla süre çalışmıştı ve Metal Gear Solid V: The Pantom Pain ile Ground Zeroes gibi popüler oyunlara katkıda bulunmuştu.

Playground ayrıca GTA geliştiricisi Will Kennedy ve Hellblade’de çalışan Juan Fernandez di Simon ile de anlaşma sağladı. Hâlâ firma yeni açık dünya RPG oyunları için çalışan ararken, web sitelerinde de bir iş ilanı bulunuyor.

Haberi yapan siteye göre Playground’ın yeni ofisi 200’den fazla kişiye özel olarak yeni RPG üzerinde çalışma imkanı sunacak. Bu sayede firmanın toplam çalışan sayısı 400’ü geçebilir ve İngiltere ile dünyadaki en büyük oyun stüdyolarından birisi hâline gelebilirler.

Playground, Forza Horizon serisiyle sektöre atılmıştı ve bu oyunu 2012 yılında Xbox 360 için hazırlamışlardı.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER