Fortnite Mobile Oyununun Günlük Geliri Servet Değerinde!

Fortnite Mobile Oyununun Günlük Geliri Servet Değerinde!

Fortnite Mobile oyunu mobil platforma adım atması ile birlikte bu alanda en çok oynanan PUBG serisine büyük bir rakip olmayı başardı. PUBG oyununu anlık oyuncu bazında ilk geçen oyun olarak tarihe geçen Fortnite Battle Royale'ın mobil oyununun günlük kazancı dudak uçuklattı.

Bugün itibariyle mobil platformun en çok oynanan oyunları arasında yer alan PUBG mobile ile Fortnite Mobile'ın kullanıcı sayıları günden güne katlanmaya devam ediyor. Anlık olarak binlerce kişinin bu oyun serilerini oynamakta olduğu bilinirken oyunların bir günlük hasılatı ise neredeyse servet değerinde.

Mobil oyun platformunda analiz yapan Sensor Tower tarafından yayınlanan rapora göre Fortnite Mobile oyunun günlük 620.000$ kazancının olduğu ve bu değerin günden güne artış gösterdiği belirtildi. Mobil dünyaya giriş yaptıktan sonra hızlı Makrobet yükselişine devam eden oyunun önceki gün yaptığı hasılatın ise tam 1.8 milyon dolar olduğu öne sürüldü. Genel toplama bakıldığında ise 15 Mart tarihinde mobil platforma giren oyunun bugüne kadar toplamda 15 milyon dolardan fazla gelir sağladığı raporda yer alıyor.


Şimdilik Sadece iOS Platformunda Bulunuyor


Fortnite Mobile oyunu Apple'ın uygulama mağazası App Store üzerinde Candy Crush gibi yıllarca en çok oynanan oyunlardan birisi olan oyundan bile daha fazla indirildiği görülüyor.

Fortnite Mobile oyununun Android versiyonu henüz yayınlanmadı. Sadece iOS verileri ele alındığında bu kadar gelire sahip olan oyunun Android dünyasına girişi ile birlikte gelirinin katlanması bekleniyor. Ancak daha önceden şahit olduğumuz Pokemon Go serisi gibi aniden yükselip sonradan havlu atan oyunların arasına girme ihtimali de yok değil.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 23:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER