Firewatch Yapımcısı Campo Santo Ekibi Valve'da Özgür Olacak

Firewatch Yapımcısı Campo Santo Ekibi Valve'da Özgür Olacak
Geçtiğimiz ay Valve tarafından satın alınan Firewatch geliştirici firma Campo Santo ile ilgili çalışma şartları yeniden değerlendirildi. Campo Santo ekibinden Sean Vanaman tarafından bir oyun dergisine verilen demeçte satın alınma sonrasında kendi ekibinin özgür bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Vanaman tarafından yapılan açıklamada sıradaki oyunları olan Valley of Gods projesini hazırlama aşamalarında oldukça özgür olduklarını dile getirirken Valve ile birlikte daha geniş Kolaybet bir ekip havuzundan yararlanabildikleri belirtildi.

Campo Santo ekibinden Sean Vanaman açıklamalarının devamında oyunlarını Unity grafik motoruyla geliştirmeye devam edeceklerinin altını çizdi. Bu açıklamayla birlikte ekibin Valve'in grafik arama motoru olan Source'ı kullanmayacakları, çok iyi bildikleri sistemle çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.


Campo Santo Firması Valve Tarafından Satın Alınmıştı


Geçtiğimiz Nisan ayında Valve tarafından satın alınan Campo Santo'nun tüm hakları da Valve'ye geçmişti. Firewatch oyununun yapımcısı olarak bilinen Campo Santo, bu oyunu 2016 yılından itibaren Steam üzerinden 31₺ fiyat etiketiyle oyun severlere sunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER