Aralık ayında piyasaya sürecek.

Aralık ayında piyasaya sürecek.
İlk PlayStation, gerçek zamanlı 3DCG render özelliği ve bünyesinde CD-ROM barındırma gibi önemli yeniliklerle birlikte Japonya’da ilk olarak 3 Aralık 1994 yılında piyasaya çıkmış ve 1990 ve sonrasının oyun endüstrisine damga vurmuştu.

PlayStation Classic; buton tasarımından, kontrolcü ve kutusuna kadar orijinal PlayStation’ın tasarımına benziyor. Ancak orijinal PlayStation’a göre kenarları % 45, hacim olarak ise % 80 daha küçük.

20 OYUN ÖN YÜKLÜ GELECEK

Final Fantasy VII (SQUARE ENIX Co., LTD.), Jumping Flash! (SIE), R4 RIDGE RACER TYPE 4, Tekken 3 (BANDAI NAMCO Entertainment Inc.) ve Wild Arms (SIE) gibi toplamda 20 PlayStation oyunu, önden yüklü olarak geliyor.

PlayStation Classic, orijinal PlayStation oyunlarını oynamayı seven nostalji hayranlarını ve 90’ların PlayStation oyunlarına meraklı yeni oyuncuları hedefliyor.

PlayStation Classic, TV veya monitöre bağlamak için HDMI kablosu ve piyasada satılan USB AC adaptörlerine bağlamak için USB kablosuyla birlikte geliyor. Bazı destekleyen oyunlarda oyuncular, iki kontrol cihazıyla birlikte arkadaşlarına karşı da oynayabilecek.

AVRUPA FİYATI 99 EURO OLACAK

SIE'nin PlayStaion Classic için açıkladığı satış fiyatı ise Japonya'da 9980 yen, Kuzey Amerika'da 99 dolar ve Avrupa'da ise 99 Euro oldu. Sınırlı sayıda piyasaya sürülecek olan ürün, 3 Aralık 2018 tarihinde raflardaki yerini alacak.
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 22:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER