2017 Yılına Damga Vuran PUBG Mobil Platformlara Geliyor

2017 Yılına Damga Vuran PUBG Mobil Platformlara Geliyor

Dünya üzerinde pek çok kişi tarafından oynanılan ve yılın oyunu olarak adlandırılan PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyunu şimdi de mobil platformlara geliyor.

Steam üzerinde rekorları alt üst eden ve yakın bir zamanda Çin’de yeniden oynanılabilecek olan PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyunun bir E-spor oyunu olduğu tartışılırken oyunun mobil sürümü de indirmeye sunuldu. Steam üzerinde mevcut oyuncu sayısına göre en iyi oyunlar sıralamasında Valve’ın Dota 2’sini ikinciliğe atan PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyunun Çin geliştiricisi olan Tencent oyunun iki farklı mobil oyununu indirmeye sundu.

H1Z1 tarzında olan PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyununun başlangıcında oyuncular bir yere düşüyor ve birbirlerini öldürerek hayatta kalma savaşı veriyor. Çin geleneklerine Oleybet uymadığı gerekçesiyle Çin’de yasaklanan ancak sonrasında Çin’li dev şirket Tencent ile anlaşarak Çin’de kısa sürede yeniden oynanabilir olacak olan PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyununun PUBG Full Strike ve PUBG Provoking Battlegroung isimli iki yeni mobil oyunu indirmeye sunuldu. Tencent tarafından geliştirilen oyunlar şimdilik Çin’de indirilip oynanılabiliyor.Tencent’in açıklamasına göre PUBG Full Strike oyunu Timi Studio tarafından geliştirildi ve 64 kilometrekarelik alanda 100 oyuncunun mücadelesine imkan tanıyacak. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyunundan farklı olarak deniz savaşlarının da olacağı PUBG Full Strike oyunu tamamen ücretsiz olacak. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS’ın bir diğer mobil oyunu olan PUBG Provoking Battleground, Lightspeed ve Quantum Studio işbirliği ile geliştiriliyor. Oyunla ilgili henüz detaylar aktarılmadı.

Şimdilik oyunların ne zaman çıkacağı açıklanmadı ancak oyunlar Çin’de oynanılabilecek olacak. Henüz erken erişim aşamasında olan PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyununun mobil oyunlarının diğer ülkelerde ne zaman oynanılabileceği ise henüz bilinmiyor.

https://youtu.be/fmoZL7GtMMk

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER