2017 Oyun Ödülleri Adayları Belli Oldu

2017 Oyun Ödülleri Adayları Belli Oldu

Bu yılın ‘Video Game Awards’ listesi belli olurken, toplamda 102 oyun ve kişi aday gösterildi. Nintendo toplam 23 adaylıkla bu alanda zirveye çıkarken, arkasından ise Sony (15) ve Activision (7) geldi.

PUBG de Listede!


Yılın Oyunu adayları arasında tahmin edeceğiniz gibi The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey, PUBG, Persona 5 ve Horizon: Zero Dawn benzeri isimler yer alıyor. Ayrıca en çok beklenen oyunlar kategorisinde ise God of War, Spider-Man, Monster Hunter World, Red Dead Redemption II ve The Last of Us Part II Vdcasino bulunuyor.

Kazananlar etkinliğin sonrasında 7 Aralık 2016 tarihinde duyurulacak ve toplamda 51 farklı medya – basın şirketinden yazar, editör temsilci olarak katılıp oy kullanacak. Yani ödüllerin tamamen şeffaf şekilde verilmesi için gereken çaba harcanıyor.

Bu Yıl Kaç Milyon Kişi İzleyecek?


Ayrıca bir de ‘Oyun Ödülleri indirimi’ yapılacak ve PSN, Xbox Live ve diğer platformlarda aday olan oyunlara indirim uygulanacak. İndirimli satışlar Aralık ayında başlayacak. Geçtiğimiz yıl da benzer şekilde bir etkinlik düzenlenirken, toplamda 8.5 milyon kişi tarafından izlenmişti ve büyük ilgi çekmişti. 2016’da ‘Yılın Oyunu’ ödülü ise Blizzard’ın MMOFPS oyunu Overwatch’a gitmişti.

Özellikle Zelda ile Super Mario oyunları favoriler arasında gösteriliyor. Sizin bu yılki adaylar arasında kazanacağını düşündüğünüz yapım hangisi?

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 01:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER