OnePlus 5T’ye Android Oreo Seneye Gelecek

16 Kasım’da OnePlus New York’taki etkinliğini düzenledi ve yeni akıllı telefonu OnePlus 5T’nin özelliklerini, fiyatını ve çıkış tarihini açıkladı. Aynı zamanda öğrendik ki, OnePlus 5T kutudan Android Nougat 7.1.1 işletim sistemiyle çıkacak.

İki OnePlus 5’in de Yazılımı Aynı

Bu haber kimisini şaşırttı çünkü insanlar amiral gemisi telefonun Android Oreo 8.0 tabanlı bir OxygenOS işletim sistemiyle satışa sunulmasını ümit ediyordu. Yine de OnePlus’ın bu kararının altında yatan mantıklı gerekçeler olabilir. Çinli telefon üreticisi, 5T ile önceki ürün OnePlus 5’in yazılım anlamında neredeyse aynı olduğunu vurgulamıştı. Sonuçta her iki telefonda da aynı Snapdragon 835 işlemci çipseti var. Yani OnePlus 3 ile 3T gibi düşünebilirsiniz. Dolayısıyla gelecekteki yazılım güncellemelerinin de aynı olması gerekiyor.

2018’de Güncellemeler Yayınlanacak

Öyleyse bu iki 2017 model OnePlus sahipleri ne zaman Oreo güncellemesi alacak? Firmaya göre 2018 yılının ilk aylarında hem OnePlus 5, hem de OnePlus 5T için Android 8 yayınlanmış olacak. Beta programı ise OnePlus 5 için Kasım ayında, OnePlus 5T içinse Aralık ayında başlamış olacak.

Aslında OnePlus’ın Android 8.0 dağıtımı konusunda ‘İlk’ olma gibi bir fikri vardı fakat görünüşe göre rakiplerinin gerisinde kalacak çünkü Sony şimdiden iki amiral gemisi için güncellemeyi sundu. Samsung ve Nokia gibi firmalar da yeni yazılımı hazırlamakla meşgul.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir