OnePlus 5 Modeli İçin OxygenOS Güncellemesi Geliyor

2017 yılında piyasaya sürülen amiral gemileri arasında üstün donanım özellikleri ile birçok modeli arkasına alan OnePlus 5 modeli için yeni bir güncelleme yayınlanacak. OxygenOS güncellemesi ile birlikte gelecek olan güncellemede özellikle cihazın bataryasında hissedilir bir iyileştirme yapılacağı belirtildi.

Yaklaşık olarak bir ay önce resmi duyurusu yapılan OnePlus 5 modelinin zaten iyi durumdaki bataryasının alacak olduğu güncelleme ile üst düzey kullanım süresini kullanıcısına sunacağı öne sürülürken güncelleme sonrası 7 saatlik ekran kullanımının cihazın pilinin sadece yarısını tüketebileceği ifade edildi.

OxygenOS güncellemesi ile birlikte Energy Aware Scheduling (EAS) adı verilen sistemle birlikte OnePlus 5 modelinde yer alan işlemcinin çekirdeğinin de performansında iyileştirmeler yapılacağı belirtildi. Snapdragon 835 yonga setini kullanan OnePlus 5 modelinde bu işlem işlemcide bulunan big.LITTLE mimarisi kullanılarak gerçekleştirilecek. Böylece bu sistem kullanılarak herhangi bir uygulamanın nerede ve nasıl çalışacağına karar verilirken uygulamanın boyut ve gereksinim duyduğu saat hızı dikkate alınacak.

EAS Güncellemesini İlk Google Pixel Almıştı

Google’ın akıllı telefon modellerinden birisi olan Google Pixel daha önce EAS güncellemesini almıştı. Cihaz performansına olumlu yönde etkileri olduğu belirtilen bu sistemin OnePlus 5 modeline gelmesi ile birlikte gerek işlemci performansı gerekse de cihazın bataryasında önemli ölçüde iyileştirme olması bekleniyor.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir