Zenfone 4'e Android 8.0 Oreo Güncellemesi Bu Ay Geliyor

Zenfone 4'e Android 8.0 Oreo Güncellemesi Bu Ay Geliyor

Geçtiğimiz aylarda Zenfone 4 serisi için Android 8.0 Oreo açık beta testini başlatan Asus kısa bir sürede Android 8.0 güncellemesini dağıtmaya başlayabilir. Yaklaşık olarak 6 ay önce tanıtılan ve hala da pek çok son model Android telefonuna gelmeyen Android 8.0 Oreo güncellemesi üreticiler tarafından dağıtılmaya devam ediliyor.

Asus’un geçtiğimiz aylarda tanıttığı ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen yeni Zenfone modeli olan Zenfone 4 serisi kutudan Android 7.0 Nougat ile çıkıyordu. Android 8.0’in dağıtılmaya başlanmasının ardından Asus Zenfone 4 serisinin kısa bir süre içinde Android 8.0 Oreo güncellemesini alacağını duyurmuştu.

Açıklamasının ardından Zenfone 4 serisi için Android 8.0 Oreo açık beta sürecini başlatan Asus görünüşe göre beta sürecinin sonuna gelmiş bulunmakta. Asus’a yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre Asus Aralık ayının sonuna gelmeden Android 8.0 Oreo güncellemesini Zenfone 4 ailesine dağıtmaya başlayacak.

2018 yılının başında hemen hemen tüm gelişticilerin cihazlarına Android 8.0 Oreo güncellemesini sunmasıyla birlikte Google’ın Android 8.0 Oreo sürümünün kullanım oranlarının da en yüksek noktalara ulaşması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2017, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER