Xiaomi’den etkinlik öncesi can sıkan gelişme

Xiaomi’den etkinlik öncesi can sıkan gelişme

Sektörün başarılı isimlerinden biri olan Xiaomi, ürün seçeneğini genişletiyor. Kısa süre önce 4 Temmuz tarihinde Xiaomi 12S serisinin tanıtılacağı açıklandı. Seride, Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra olmak üzere üç telefon yer alıyor. Ancak, Xiaomi 12S serisinin küresel çapta satışa çıkmama ihtimali yer alıyor.

4 Temmuz’da gerçekleşmesi beklenen Xiaomi etkinliğinde şirketin, Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra’yı bekleniyordu. Ancak yeni bir rapora göre, Xiaomi 12S serisinin küresel olarak satışta olmayabilir. Bu haber, özellikle Xiaomi 12S Ultra’nın kamera tarafında neler sunacağını merak eden pek çok kişiyi üzecek.Twitter’da etkinlik duyurusunun bir gönderisinde takipçiler, Xiaomi12S Ultra ile Xiaomi 12 Ultra arasındaki farkı sordu. Bununla birlikte Lei Jun bir açıklama yaptı. “Mi 12 Ultra, başlangıçta Mart ve Nisan aylarında piyasaya sürülmesi planlanan ancak, iptal edilen Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 ile donatılmıştır. Daha iyi bir deneyim için Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SoC’yi yükselttik. Qualcomm ile Leica aylardır kamera ve yazılımı geliştiriyor. Ardından 12S Ultra ile daha iyi bir deneyim elde edeceğiz.”

Tüm bunların yanı sıra Xiaomi 12S serisinin denizaşırı ülkelerde de satışta olmayacağı iddia ediliyor. Bir başka söylenti ise şirketin, Leica destekli bu ilk telefonları sadece Çinli kullanıcılarla buluşturacağı yönünde. Xiaomi 12S serisi yerine küresel olarak Xiomi 12T serisinin satışa sunulacağı düşünülüyor.

Özelliklere baktığımızda telefonda, 4800 mAh batarya yer alacak. Aynı zamanda ekran kısmında 6.7 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına ek olarak QHD+ çözünürlük sunan AMOLED LTPO panelin olması bekleniyor. Kamera tarafında ise önde 20 Megapiksel arkada ise 50 Megapiksel yer alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER