Xiaomi Redmi 5 Modelinin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Xiaomi Redmi 5 Modelinin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Xiaomi'nin yakın zamanda duyurması beklenen amiral gemi modeli Redmi 5 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Önceki gün sızdırılan bilgilere göre cihazın hemen hemen birçok özelliği de netlik kazanmış oldu.

Orta Segment İçin Üst Seviye Özellikler


Xiaomi Redmi 5 modeli kullanıcılarına iddialı özellikleri ile birlikte sunulacak. Orta segment akıllı telefon modeli olarak adı geçen cihazın kullanıcılarına üst düzey performans sunacağı düşünülüyor.  Xiaomi Redmi 5 modeli ile ilgili gelen son bilgilere göre Snapdragon 625 ve 630 yonga setlerinin cihazda kullanılacağı kesinleşmiş görünüyor.Xiaomi Redmi 5 modeli iki farklı donanım seçeneği ile kullanıcısına sunulacak. 16 MP arka ve 5 MP ön selfie kamerasına sahip olacak olan cihaz kutusundan Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ile çıkacak.

Bir önceki seri Kaçak Bahis olan Redmi 4 modelinde kullanılan 4000 mAh kapasitesindeki batarya Redmi 5 modelinde 3680 mAh olarak yer alacak. Xiaomi Redmi 5 modelinin hemen hemen en dikkat çekici özelliği ise Qualcomm tarafından sunulan hızlı şarj teknolojisi olan Quick Charge 3.0 sistemi olarak değerlendiriliyor.

Xiaomi Redmi 5 Modelinin Beklenen Fiyatı


Redmi 5 modeli farklı RAM ve depolama seçenekleri ile kullanıcılarına sunulacak. 3 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanına sahip olan Snapdragon 625 yonga setli işlemcili modelin 126 dolar etiket fiyatı ile satılması bekleniyor. Bu özelliklere sahip olan ancak depolama alanı 32 GB olan cihaz ise 156 dolar fiyatla alıcısını bekleyecek.4 GB RAM ile birlikte 32 GB dahili depolama alanına sahip olan ve Snapdragon 830 yonga setli işlemci ile gelecek olan model ise 162 dolar etiket fiyatını alacakken 64 GB dahili depolama alanına sahip aynı özellikli cihaz ise 192 dolar fiyatla vitrinlerde listelenecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 04:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER