Xiaomi Hindistan'daki Üçüncü Üretim Fabrikasını Açıyor

Xiaomi Hindistan'daki Üçüncü Üretim Fabrikasını Açıyor

Çin menşeli teknoloji devi Xiaomi, yeni üretim tesislerini Hindistan’da açacağını duyurdu. Uttar Pradeş’te kurulacak olan tesis için Hipad Technology adlı firmayla da ortaklık anlaşması imzalandı. Xiaomi, böylece 2014 yılında Hindistan’a girdiğinden beri üçüncü fabrikasını açmış olacak.

Doğrudan Telefon Üretilmeyecek


Buna rağmen yeni fabrika akıllı telefonlara odaklanmayacak. Bunun yerine başta power bank olmak üzere çeşitli telefon aksesuarları üretilecek. 230 bin metrekarelik bir alana kurulan tesiste dakikada 7 power bank üretimi yapmak mümkün.

Xiaomi aynı zamanda yeni tesiste üretilecek ve tamamen Hindistan’a özel olarak çıkarılacak iki yeni power bank duyurusu daha yaptı. Yeni 10.000mAh boyutundaki Mi Power Bank 2i ile 20.000mAh boyutundaki Mi Power Bank 2i tanıtıldı. Ufak boyutlu model için 12 dolar fiyat belirlenirken, 20.000mAh boyutundaki güç bankası da 17 dolardan satışa çıkacak. Ayrıca fiyatlara baktığımız da görüyoruz ki daha önceki power banklere göre Xiaomi bu konuda indirime gitmiş.

İki yeni aksesuar da 23 Kasım tarihinde resmen satışa çıkacak ve Mi.Com üzerinde bulunacak. Henüz bu ürünler Hindistan bölgesine özgü olsa da, ilerleyen dönemlerde başta Türkiye olmak üzere diğer yerlerde de satılma ihtimali bulunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=gFPA1Ys8UP4
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER