Xiaomi Avrupa'da Yükselmeye Devam Ediyor!

Xiaomi Avrupa'da Yükselmeye Devam Ediyor!

Çin’in önemli akıllı telefon üreticilerinden birisi olan ve hızla yükselmeye devam eden Xiaomi Çin’deki başarını global pazarda da sürdürmek istiyor. Geçtiğimiz yıllarda Avrupa’da da akıllı telefon modellerini satışa sunan Xiaomi’nin Avrupa’daki yükselişi devam ediyor. 

Çinli akıllı telefon üreticilerinin başarısı Çin dışında da devam ediyor. Yapılan araştırmaların ardından global pazar verilerinin sonuçlarına bakıldığında listede yer alan ilk 10 markadan 8’inin Çin merkezli markalar olduğu görülüyor. Listede yer alan Çin Vevobahis merkezli olmayan iki marka ise Samsung ve Apple. 

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan raporlarda en çok akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirilen firmalara yer verildi. Raporlara göre Xiaomi, Avrupa’da satışlarını geçtiğimiz yıla oranla ikiye katladı ve Avrupa’da en çok satan 4. Akıllı telefon markası oldu. 

Avrupa genelinde de çeşitli operasyonlar yürüten Xiaomi, Avrupalı mağazalar olan MediaMarkt, Carrefour ve MediaWorld yaptığını anlaşmalarla Avrupa’da ki satışlarını hızla arttırdığı görülüyor. Avrupa’da gerçekleşen akıllı telefon satışlarından daha fazla pay almak isteyen Xiaomi’nin ilerleyen süreçte açacağı Mi Store’larla satışlarını daha da arttırması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER