Xiaomi 12 Ultra için kötü haber

Xiaomi 12 Ultra için kötü haber

Akıllı telefon sektörünün başarılı oyuncularından Xiaomi, geçtiğimiz yıl Çin’de tanıttığı Xiaomi 12 serisinin küresel pazarlara geleceği tarihi açıkladı. 15 Mart’ta düzenlenecek etkinlikte global sürümleri tanıtılacak seri ile ilgili kısa süre önce önemli bir gelişme yaşandı. Bu kapsamda serinin henüz tanıtılmayan Xiaomi 12 Ultra modelinden kötü haber geldi.

Bilindiği üzere Xiaomi, geçtiğimiz yılki Çin etkinliğinde Xiaomi 12, 12X ve 12 Pro modellerini tanıttı. Xiaomi 12 Ultra’yı ise vitrine çıkarmayan şirket, cihaz için ileri bir tarihi işaret etti. Bu kapsamda akıllı telefonun 2022’nin ilk çeyreğinde tanıtılacağı ve hemen ardından küresel pazarlara geleceği iddiaları ortaya atıldı.

Xiaomi 12 Ultra, daha önceki iddialarla doğru orantılı olarak çok yakında tanıtılması beklenen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemcisinden güç alacak. Öte yandan 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama seçeneklerine sahip olacak. 120W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteği bulunan 4.860 mAh’lik pilden besleneceğini de belirtelim.

Cihazda 2K çözünürlüklü 120 Hz tazeleme hızı sunan HDR10+ desteğine sahip kavisli bir panel bulunacak. Güvenlik yöntemi olarak belirlenen parmak izi okuyucu ise ekranın altına konumlandırılacak.

Dairesel kamera kurulumuyla kullanıcı karşısına çıkacak akıllı telefon, 50 Megapiksel Samsung GN5 ana kamera, 48 Megapiksel 2x, 48 Megapiksel 5x ve 48 Megapiksel 10x zoom yapabilen dörtlü kamera kurulumuna sahip olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER