WhatsApp'ta Android Cihazları Tehdit Eden Martinelli Virüsüne Dikkat!

WhatsApp'ta Android Cihazları Tehdit Eden Martinelli Virüsüne Dikkat!

WhatsApp kullanıcılarını tehditi altına alan Martinelli virüsü tekrardan gün yüzüne çıktı. Uygulama korsanları tarafından bu virüsün videosunun hızlı bir şekilde yayıldığı belirtilirken video içinde arkadaşlarınızı uyarmak için mesajı paylaşın ibareside mevcut.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarının farkında olmadan yaydıkları bahsi geçen bu mesajın ayrıntılarında virüsten korunabilmek için WhatsApp Gold adında bir uygulamanın yüklenmesi gerektiğinin altı çiziliyor. Sahte WhatsApp uygulamalarından birisi olan WhatsApp Gold yüklenildiği cihazlarda direkt olarak aktif hale geçerken kullanıcı Nakitbahis verilerinin hemen hemen tamamı virüsü geliştiren korsanların eline geçiyor.

Martinelli virüsünün aynı zamanda kısaltılmış bir ilkle videoyu izleme sürümü de Android platformunda görülmeye başlandı. Merak uyandıran açıklama ve isimle gönderilen video bağlantısına tıklanıldığında da akıllı telefonlara virüs direkt olarak bulaşıyor.WhatsApp için şimdilik sadece Android cihazları etkisine alan bu virüse karşı şimdilik özel bir korunma yöntemi bulunmuyor. Kaynağından emin olmadığınız yazılı bağlantıları veya görsel içerikleri açmadan silmek en güvenilir yol olarak dikkat çeliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 00:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER