WhatsApp Spam Sorunu İçin İletilmiş Mesaj Özelliği Geliyor

WhatsApp Spam Sorunu İçin İletilmiş Mesaj Özelliği Geliyor

Popüler mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması WhatsApp, spama karşı darbe vurmak için iletilmiş mesaj özelliğini getirmeyi planlıyor. İşte bu özellikle ilgili detaylar, bilinmesi gerekenler..

Henüz test aşamasında olan iletilmiş mesaj özelliği ile mesajı alan alıcının gelen mesajın gönderici tarafından farklı bir sohbet veya grup tarafından iletildiğinden haberdar olmasını sağlaması bekleniyor. Android v2.18.67 beta sürümünde ilk kez farkedilen bu özellik Betebet şimdilik tüm kullanıcıların hesabında varsayılan olarak kapalı olarak gelmiş durumda. Yine "iletilmiş mesaj" özelliğinin yanında Windows Phone beta sürümlerinde ilk kez görülen WhatsApp yeniliği olan "çıkartmalar" özelliği de aynı şekilde kapalı olarak beta sürümlerinde yerini aldı.

Facebook'un sahibi ve geliştiricisi olduğu WhatsApp için son dönemde yenilikler ardı ardına gelmeye devam ediyor. Birçok özelliğin test aşamasında olduğu bilinirken bu özelliklerden en dikkat çekenlerinin ise UPI ödemeleri, grup bilgileri, WhatsApp Business, mesaj silme örnek olarak değerlendirilebilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER