WhatsApp Kullanıcıları YouTube ve Instagram Videolarını Doğrudan İzleyebilecek

WhatsApp Kullanıcıları YouTube ve Instagram Videolarını Doğrudan İzleyebilecek
WhatsApp için iOS platformu olan AppStore'da yeni bir güncelleme yayınlandı. Uygulamanın sürüm numarası 2.18.51 serisine yükseltilirken birçok yeni özelliğin kullanıcılara sunulmasının yanında uygulamada yer alan bazı hataların giderildiği belirtildi.

iOS kullanıcıları önceki gün yeni bir WhatsApp güncellemesi aldı. Bu güncellemeyle birlikte resim içinde resim (PiP) özelliğinin varlığı özellikle Avrupa ülkelerinde bulunan kullanıcılar için yeni bir gizlilik sözleşmesiyle kullanıma giriyor.

Uygulamanın kayıt olma bölümü geliştirilirken Avrupa merkezli kullanıcılar artık WhatsApp hesabı açarken 16 yaşından büyük olduğunu beyan etmesi ve sözleşmeyi eksiksiz kabul etmesi gerekecek.

WhatsApp Hangi Yeni Özellikleri Aldı?


Resim içinde resim özelliği sayesinde artık WhatsApp kullanıcıları uygulama üzerinden aldıkları YouTube, Facebook ve Matadorbet Instagram videolarını uygulama dışına çıkmadan doğrudan izleyebilecekler. Her ne kadar uygulamanın geliştiricisi olan Facebook ve Instagram için bu özellik normal bulunurken özellikle YouTube videolarının uygulama içinde izlenebilmesi oldukça beğenildi.Uygulamaya gelen diğer özellikleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Ses kayıt özelliğinde oldukça işlevsel yenilikler yapılmış.

  • Analog saat etiketinde görülen değişiklikler

  • Arkadaşlarınızı WhatsApp'a davet edebilmek için kullanışlı özellikler

  • Yöneticisi olduğunuz grupta diğer grup yöneticilerini rahatça yöneticilikten alabilme özelliği

  • Grup simgesini yönetmek için bazı geliştirmeler

  • Siri asistanının uzantısının ve etkinliğinin geliştirilmesi

  • Bir WhatsApp sohbetini temizlemek istediğiniz zaman sohbet içinde yıldız işareti bulunmuyorsa sadece "Mesajı Sil" seçeneği görüntüleniyor.

  • WhatsApp sesli ve görüntülü görüşmeler için bir takım yenilikler.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER