Truecaller Uygulaması Google Play Store Ve App Store'dan Kaldırıldı

Truecaller Uygulaması Google Play Store Ve App Store'dan Kaldırıldı

Dünyanın en çok tercih edilen rehber uygulamalarından birisi olan Truecaller uygulaması Google Play Store ve App Store’dan kaldırıldı.

Sosyal medyanın gücünü arkasına aldıktan sonra dünya çapında milyonlarca kişi tarafından indirilip en popüler uygulamalar arasında giren GetContact uygulamasının yarattığı kaos ortamı pek çok uygulamanın sonunu getirmişti. Uygulama mağazalarından kaldırılan uygulamalar arasında popüler rehber uygulaması Truecaller’da katıldı.

GetContact uygulamasının kullanıcıların pek çok bilgisini elde etmesinin ardından başta Apple ve Google olmak üzere BTK’da konuyla ilgili olarak soruşturma başlatmıştı. Uygulamanın Google Play Store ve App Store üzerinden kaldırılmasının ardından BTK GetContact benzeri tüm uygulamalara yasaklama getirmişti.

Oslobet

GetContact uygulamasının ardından kullanıcılar diğer rehber uygulamalarına da şüphe ile yaklaşmaya başlamışlardı. Kullanıcıların bu tepkisinin ardından Google ve Apple uygulama mağazalarından söz konusu alanda hizmet veren uygulamaları teker teker kaldırmaya başlamıştı.

Dünyanın en çok kullanılan rehber uygulamalarından birisi olan Truecaller uygulaması kullanıcıların verilerini izinsiz olarak topladığı gerekçesiyle Google Play Store ve App Store üzerinden kaldırıldı. Şimdiye kadarki en gelişmiş rehber uygulamalarından birisi olan Truecaller uygulamasının yeniden uygulama mağazalarına geri dönüp dönmeyeceği bilinmezken Truecaller uygulamasını telefonlarına indiren kullanıcıların uygulamayı kullanmaya devam edebilecekleri açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER