Tim Cook iOS Ve macOS Uygulamalarının Birleşmeyeceğini Açıkladı

Tim Cook iOS Ve macOS Uygulamalarının Birleşmeyeceğini Açıkladı

Apple’ın CEO’su Tim Cook yaptığı açıklamada iOS ve macOS uygulamalarının ortak bir platformda birleşmeyeceğini açıkladı. 

Güvenilir kaynakların açıklamasına göre Apple iOS ve macOS uygulamalarını çalıştırabilen ortak bir platform yaratma gayretindeydi. 2019 yılında tanıtılması beklenen bu yeni platformun kullanıcılara büyük bir kolaylık sunması hedefleniyordu. 

Kullanıcılar heyecanlandıran bu yeni platformun ne zaman tanıtılacağı merakla beklenirken Apple CEO’su Tim Cook ortak bir platform bekleyenlere kötü haberi verdi. Bu konu hakkında çok soru aldıklarını belirten Tim Cook “Böyle bir birleştirme hamlesiyle gün sonunda Nerobet çok verimli sonuçlar alabiliriz. Fakat bizim istediğimiz bu değil. Her iki işletim sistemini de "inanılmaz" kılan, onları yapabilecekleri en iyi şeye itmemizden kaynaklanıyor. Eğer iOS ve MacOS'u birleştirirsek ticaret olur ve bu da kullanıcılarımızın istediği bir şey değil.” açıklamasında bulunarak ortak bir platform olmayacağını açıkça belirtti. 

Son zamanlarda pek çok kaynak Google’ın da ortak bir platform hazırlığında olduğunu ve Android uygulamalarının Chromebook’larda çalışabileceğini dile getirmiş olsalarda bu iddia pek çok kez Google tarafından yalanlanmıştı. Aynı konunun Apple tarafından da dile getirilmeye başlanmasının ardından Tim Cook’un böyle bir açıklama yapması Apple’ın böyle bir düşüncede asla olmayacağını net bir şekilde anlaşılmasını sağladı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 01:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER