Telegram iOS Uygulaması Apple Store'dan Kaldırıldı

Telegram iOS Uygulaması Apple Store'dan Kaldırıldı
Telegram uygulaması ile birlikte henüz test aşamasında olan Telegram X uygulamaları iOS uygulama mağazalarından kaldırıldı. Popüler mesajlaşma uygulamasının neden platformdan kaldırıldığı bilinmiyor.

Dün App Store üzerinde Telegram uygulamasını arayan kullanıcılar aradığı uygulamayı mağazada bulamadı. Telegram'ın Apple'ın uygulama politikasını ihlal ettiği nedeniyle kaldırıldığı daha ön planda düşünülürken küçük bir ihtimalle uygulama sahibi de platformdan uygulamasını çekmiş olabileceği düşünülmüştü.

Telegram uygulaması şu an Android için gelişmiş bir sürüm duyurmuştu. Tamamen yenilenmiş uygulama ile ön plana çıkan Telegram Android sürümünün duyurulması Apple için de böyle bir güncelleme arefesinde olduğunu kullanıcılara hissettirmişti.

Ancak Telegram kurucusu Pavel Durov'dan konu ile ilgili açıklamanın gelmesi uzun sürmedi. Durov sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Apple'dan daha önce uygunsuz içerikler nedeniyle uyarı aldıklarını ve gerekli düzenlemelerin yapılmasıyla birlikte kısa süre içinde uygulamanın App Store üzerinde tekrardan listeleneceğini duyurdu.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER