Spotify’ın yeni özelliği

Spotify’ın yeni özelliği

Spotify, Android uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı. Dijital müzik ve podcast platformu, 5 yıldır iOS kullanıcılarına sunduğu yana kaydırarak şarkıyı çalma sırasına ekleme işlevini nihayet Android telefon ve tabletlere de getirdi.

Beklenen oldu ve orijinal adı “Swipe to Queue” olan özellik Spotify Android uygulamasına geldi. Artık kullanıcılar bir albümdeki veya çalma listesindeki şarkıları sağa kaydırarak çalma sırasına kolaylıkla ekleyebilecekler.

Bu yenilik Spotify’ın Google Play Store’daki sayfasında veya web sitesinde yazmıyor. İlk olarak bir Reddit kullanıcısının fark etmesiyle ortaya çıktı ve büyük ihtimalle Spotify, özelliği sınırlı sayıda Android kullanıcısıyla test ediyor olabilir. Eğer sizde yoksa test grubuna dahil edilmemişsiniz demektir ve bir müddet daha beklemeniz gerekiyor.

Ocak ayında Spotify, 2016 yılından beri kullandığı uygulama içi ikonlarını değiştirdi. Kitaplık, Oynat, Ana Sayfa, Ara, Ayarlar dahil olmak üzere bütün menülerin ikonu yenilendi.

Şirket değişikliği yapma sebebini ise “En son 2016’da yenilediğimiz simgelerimizi o tarihten bu yana kullanıyoruz. Açıkçası bize iyi hizmet etmiş olsalar da, son zamanlarda onları güncelleyerek görsel dilimizin evrimine uygun hale getirme zamanının geldiğini fark ettik” ifadeleriyle açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER