Sony Xperia XZ ile XZ'ye de Android 8.0 Oreo Geliyor

Sony Xperia XZ ile XZ'ye de Android 8.0 Oreo Geliyor

Sony Xperia XZ Premium, geçtiğimiz ay Android Oreo güncellemesine kavuşmuştu ve şimdi iki yeni Sony akıllı telefon daha sıradaki Android işletim sistemine geçiş yapmaya hazır. Japonya menşeli firma, Xperia XZ ve Xperia XZs telefonları için Android 8.0 güncellemelerini yayınlamaya başladı.

Sırayla Diğer Telefonlara Güncelleme Çıkıyor


Her iki cihazda da yeni yazılım 41.3.A.0.401 yapı numarasıyla çıkacak ve kurulum için 1.2GB indirme gerçekleşecek. Dolayısıyla eğer bu telefonlara sahipseniz ve Android 8.0 güncellemesi yapacaksanız, mobil verinizin yeterli olduğundan emin olun ya da doğrudan Wi-Fi kullanmayı tercih edin. Ayrıca güncellemeyle birlikte Kasım ayı güvenlik yaması da çıkmış olacak.

Aynı güncellemenin Xperia X Performance’a da kısa sürede çıkması beklenirken, görünüşe göre Sony bütün yüksek teknolojili telefonlarına yıl sonuna kadar yeni güncellemeyi getirmeyi planlıyor.

Sony Xperia XZ, geçtiğimiz yıl Eylül ayında satışa çıkmıştı. 5.2 inç Full HD ekrana sahip olan telefon piyasaya Android 6.1 ile sürülürken, daha sonra Nougat güncellemesini almıştı ve sırada da Oreo var. 23MP kamerası, 3GB RAM ve Snapdragon 820 çipsetle dikkat çeken cihazda 2900mAh batarya bulunuyor.

Sony Xperia XZ, şu anda ülkemizde de Sony Türkiye Garantili olarak yaklaşık 2000 TL fiyat bandında satılıyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 04:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER