Snapdragon 855’li Lenovo Z5 Pro GT

12 GB RAM‘lı ve Snapdragon 855 işlemcili akıllı telefonunu lanse etmişti. Güçlü işlemcisine rağmen oldukça uygun fiyatıyla dikkat çeken Lenovo Z5 Pro Snapdragon 855 Edition özellikleri ve fiyatına, gelin yakından bakalım.

Snapdragon 855’li Lenovo Z5 Pro GT

12 GB RAM‘lı ve Snapdragon 855 işlemcili akıllı telefonunu lanse etmişti. Güçlü işlemcisine rağmen oldukça uygun fiyatıyla dikkat çeken Lenovo Z5 Pro Snapdragon 855 Edition özellikleri ve fiyatına, gelin yakından bakalım.


CES 2019'da teknoloji devleri yenilikçi fikirlerini bizlerle buluşturuyor. Fuara katılmayan firmalardan biri olan Apple ise, yaptığı trollükle CES 2019'a damga vurmayı başardı.

Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisini kullanan en ucuz akıllı telefon olarak karşımıza çıkan Z5 Pro GT kızaklı yapısıyla da oldukça dikkat çekiyor. Daha önceden AnTuTu’da yayınlanan verilere göre yeni iPhone modellerini geride bırakmayı başaran Z5 Pro görünen o ki, 2019 yılında adından oldukça söz ettirecek.

Qualcomm, 2019 yılının amiral gemi modelleri için geliştirdiği yeni üst seviye işlemcisi Snapdragon 855 ile performans vaatlerini bir üst seviyeye taşıyor. Bu işlemcinin en büyük özelliklerinden biri dünyanın ilk 5G desteği sunacak platformu olması. Ne Apple, ne de Huawei tarafında 5G destekli bir platform bulunmuyor.


7 nm üretim teknolojisiyle üretilen yeni işlemci, Apple, Samsung ve Huawei’nin yeni işlemcileri gibi yapay zeka birimine de yoğun bir şekilde odaklanılmış. Mimari güncellemelerin ve üretim teknolojisinin geliştirildiği 855, ayrıca yapay zeka ve 5G performansıyla öne çıkıyor.

Geleceğin otomobil teknolojisi ile tanışın! (VİDEO) Geleceğin otomobil teknolojisi ile tanışın! (VİDEO)
CES 2019 bünyesinde yepyeni videolarımızla sizlerle buluşmaya devam ediyoruz. Qualcomm akıllı kokpit alanındaki yeni prototipiyle görenleri hayrete düşürmeyi başardı!

Bunun yanı sıra 4. nesil yapay zeka ünitesi ile çok daha iddialı olan Qualcomm;Samsung, Huawei ve Apple gibi güçlü rakiplerine meydan okuyor. Bu yeni ünite ile birlikte üretici geçen yılın yapay zeka performansını 3 kata kadar artacağını vaat ediyor.

Google’ın modellerinde gördüğümüz hesaplamalı fotoğrafçılık içinde Computer Vision (CV) adı verilen bir geliştirmeye sahip olan işlemci, arıtılmış gerçeklik içinde iyileştirmelere sahip.

Söz konusu amiral gemisinin güç aldığı işlemcinin özellikleri hatırlattıktan sonra, gelim 12 GB’lık RAM seçeneğine sahip olan Z5 Pro‘nun özelliklerine.

6, 8 ve 12 GB olmak üzere 3 farklı RAM seçeneğine sahip olan amiral gemisine ayrıca, 128, 256 ve 512 GB’lık depolama seçenekleri eşlik ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER