Samsung Tüm Galaxy S7 ve Galaxy S8 Modellerine Android 8.0 Güncellemesini Dağıtacak

Samsung Tüm Galaxy S7 ve Galaxy S8 Modellerine Android 8.0 Güncellemesini Dağıtacak

Android güncellemeleri konusunda geçmişte epey kötü olan ancak son zaman zamanlar güncellemelere bir an önce yaymak adına sıkı bir çalışma gerçekleştiren Samsung Android Oreo güncellemesini yeni modellerine getirmek için çalışmalara devam ediyor.

Google tarafından satın alınan HTC’nin geçtiğimiz günlerde 2016 yılında çıkarttığı HTC 10 modeline Android 8.0 Oreo güncellemesini yayınlamasının ardından Samsung Android Oreo güncellemesini Galaxy S7 ve Galaxy S8 modellerine global anlamda sunmak için çalışmalara başladı.

Ocak ayı içerisinde Android 8.0 güncellemesine ek olarak ocak güvenlik güncellemeleri de sunulacak. Galaxy S7 ve Galaxy S8 modellerine gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte Android işletim sisteminde bulunan pek çok açık kapatılacakken cihazların daha kararlı çalışması ve yeni özelliklerle birlikte performanslarının arttırılması bekleniyor.

18 Ocak 2018 tarihi itibariyle Galaxy S8 modelleri için Android 8.0 Oreo Beta sürecini solandıran Samsung’un önümüzdeki günlerde dünya genelindeki tüm Galaxy S8 modellerine sunması bekleniyor. Galaxy S7 modeli içinde Android 8.0 güncellemesinin Mart ya da Nisan aylarında sunulması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER