Samsung Galaxy S9 İçin Yeni Söylentiler Çıktı

Samsung Galaxy S9 İçin Yeni Söylentiler Çıktı

Söylenti çarkları yeniden dönmeye başladı ve bu sefer de Samsung’un önümüzdeki yıl çıkması beklenen amiral gemisi hakkında konuşuluyor. Son Galaxy S9 spekülasyonları ünlü SamMobile sitesinden gelirken, ismini vermek istemeyen birisi 2018 yılındaki amiral gemisinin oldukça yüksek bir çerçeve – en boy oranına sahip olacağını iddia etti.

Galaxy S8’e Göre Oran Epey Yüksek


Kendini açıklamayan bu kaynağa göre, Galaxy S9’un en boy oranı yüzde 89-90 civarında olacak. Bilmeyenler için bunu şöyle açıklayalım, bu oran cihazın üstündeki ekranın tamamına göre ne kadar yer kapladığını göstermekte. Yani ne kadar artarsa, telefonun çerçeveleri de o kadar azalıyor ve ekran boyutu yer kaplıyor. Önceki telefon Galaxy S8’de ise bu oran yüzde 84’tü. Ayrıca günümüzde Tempobet çerçevesiz olarak satılan pek çok akıllı telefonda çerçeve oranları yüzde 78-82 oranında oluyor.

Yani dolayısıyla söyleyebiliriz ki Samsung böyle bir adım atarsa, gerçek manada ‘çerçevesiz’ bir telefon yapmayı başaracaktır. Yüzde 89-90 oranları son derece yüksekken tabii ki bu kaynak resmi değil ve asıl bilgilerin Samsung tarafından verilmesi daha doğru olacaktır.

Her şeye rağmen mümkün duruyor çünkü Samsung OLED ekranlar konusunda da rakipsiz ve piyasanın hakimi durumunda. Bu yüzden Galaxy S9’da oldukça yenilikçi davranabilir ve beklenen çerçeve oranlarına ulaşabilir.

Galaxy S9 ve S9 Plus’ın önümüzdeki yılın Ocak ayı başında resmen tanıtılması bekleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 21:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER