Samsung Galaxy S8 Oreo Beta Test Programı Başlıyor

Samsung Galaxy S8 Oreo Beta Test Programı Başlıyor

Samsung Galaxy S8 serisi kullanıcıları hevesle yeni Android 8.0 Oreo güncellemesini bekliyor. Şimdiden Oreo yüklü Galaxy S8’i bir benchmark listesinde gördük ve anladığımız kadarıyla yeni güncellemenin beta testleri şu anda firma tarafından yürütülüyor.

Son olarak gelen yeni bir habere göre, Güney Koreli teknoloji devi yakında herkese açık bir beta programını da başlatabilir. Beta sürümünde insanların Android Oreo’yu test etmesi ve Samsung’un da geri bildirimleri alarak buna göre yaptırımlarda bulunması bekleniyor.

Rapora göre Samsung Galaxy S8 ve S8+ modelleri G950FXXE1ZQI7 ve G955FXXU1ZQI7 yazılım numaralarıyla güncellenecek. Elbette şu anda Samsung’tan herhangi bir açıklama yok Megabahis fakat ilk beta yayınlandığında her şey belli olacaktır.

Android 8.0 Oreo Ne Getiriyor?


Android Oreo, Samsung, Nokia, HTC, OnePlus, Sony, Motorola ve daha pek çok önemli telefon üreticisinin modellerine gelecek. Yeni cihazda aen çok dikkati PiP – Picture in Picture modu çekerken, bu sayede artık her uygulamayı çift ekranda kullanabileceğiz. Bu özellik Android 7 Nougat’ta denenmişti fakat bütün uygulamalarla uyumlu değildi.

Aynı zamanda Oreo güncellemesiyle birlikte artık Android telefonların açılış hızı iki kat artacak ve donanımla işletim sistemi arasındaki bağlantı kurulacak. Ayrıca artık menülerdeki uygulamalar için adaptif ikonlar da ekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER