Qualcomm Snapdragon 845 İşlemcisinin Detayları Ortaya Çıktı

Qualcomm Snapdragon 845 İşlemcisinin Detayları Ortaya Çıktı

Mobil işlemci devi Qualcomm’un gelecek yıl üst seviye amiral gemi modellerinde kullanılacak olan Snapdragon 845 işlemcisinin özellikleri belli olmaya başladı.

Mobil işlemci denilince akla gelen ilk şirketlerden birisi olan Qualcomm’un özellikle Snapdragon 800 serisi işlemcileri gerek üreticiler gerekse tüketiciler tarafından merak ediliyor. Üst seviye amiral gemi modellerinden kullanılan Qualcomm’un Snapdragon 800 serisi işlemcileri yılın akıllı telefonlarının sahip olacağı özellikleri belirliyor.

Qualcomm’un her yılın aralık ayında tanıttığı üst seviye Snapdragon işlemcilerin yeni modeli Snapdragon 845 işlemcisi hakkında Gobahis yeni bilgiler ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre Qualcomm’un yeni işlemcisi önemli çekirdek iyileştirmeleriyle gelecek.

Sanal gerçeklik (VR) ve arttırılmış gerçeklik (AR) performanslarının paylaşılmadığı Sanpdragon 845 işlemcisi hem arka hem de ön kamerada 25 megapiksellik çift kamera desteği sunabilecek. Raporlarda ayrıca Snapdragon 845 işlemcinin 1.2 GBps indirme desteği sunan X20 modemle birlikte geleceği belirtiliyor.

Qualcomm’un yeni üst seviye işlemcisi olacak olan Snapdragon 845 işlemcisinin üretimini Samsung’un yapacağı göz önünde bulundurulursa Snapdragon 845 işlemcisinin ilk olarak Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinde kullanılması bekleniyor. Samsung’un Galaxy S9 modellerinde kullanılacak olan Snapdragon işlemcilerinin sonrasında LG G7 ve Xiaomi M7 modellerinde kullanılması bekleniyor.

Qualcomm’un yeni Snapdragon işlemcisinin 4-8 aralık tarihleri arasında tanıtılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 23:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER