Özel ROM Ve Kilidi Açılmış Android Cihaz Kullananlara Kötü Haber

Özel ROM Ve Kilidi Açılmış Android Cihaz Kullananlara Kötü Haber

Google’ın bir süredir özel ROM ve kilidi açılmış Android akıllı telefonlarına yeni bir yaptırım uygulayacağı söyleniyordu. Google yaptığı son değişiklikle birlikte özel ROM ve kilidi açılmış Android cihazlarında Google servislerinin kullanılmasını engelliyor. 

Android cihaz kullanıcılarının bir kısmı geçtiğimiz haftalarda cihazlarının ekranında bir uyarının çıktığının ve sonrasında Google servislerini kullanamadıklarını belirten raporlar göndermeye başladı. 

Kullanıcıların gönderdikleri çok sayıda raporun ardından açıklama yapan Google bazı Android akıllı telefon üreticilerinin kullanıcı deneyimini düşürdüklerini ve sertifikasız cihaz satmaya çalıştıklarını belirterek Süperbahis artık bu cihazlara izin vermeyeceğini ve bu izin vermeme kapsamında Google servislerini bu tarz cihazlarda tamamen engellediğini açıkladı. Google’un yeni sertifika sistemiyle birlikte sadece Google Sertifika prosedürüne değil cihazlarına ROM yükleyen Android kullanıcıları da bu kapsama alınıyor ve Google servislerini kullanamıyor. 

Android işletim sistemininin temel esaslarından birisi olan özgürlükçü sistem anlayışı Google’ın bu kararıyla birlikte kısmende olsa son bulmuş oldu. Google’ın bu kararından geri adım atıp atmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER