OnePlus 6 Ekranın Altından Parmak İzi Okuyabilecek

OnePlus 6 Ekranın Altından Parmak İzi Okuyabilecek

Akıllı telefonların sonsuz ekranlı tasarımlara geçmesiyle birlikte üreticiler yüz tanıma sistemiyle güvenliği sağlamaya başlamışlardı. Kullanıcıların bir türlü ısınamadıkları yüz tanıma sistemleri karşısında üreticiler yeni çözüm yolları üretmeye başlamıştı.

Uzun süredir üreticilerin üzerinde çalıştığı ekranın altından parmak izi okuma teknolojisinde sona geliniyor. OnePlus’un yeni amiral gemisi OnePlus 6 modelinde kullanılması beklenen ekranın altından parmak izi okuma teknolojisiyle birlikte kullanıcılar parmak izlerini ekrana dokundurarak kilitlerini açabilecekler.

Mart ayında tanıtılması beklenen OnePlus’un yeni amiral gemisi OnePlus 6 Synaptics tarafından geliştirilen ve ekrana gömülü olarak çalışan Clear ID FS9500 parmak izi tarayıcısını kullanacak. Akıllı telefon alanında bir ilk başaracak olan OnePlus 6 ayrıca güçlü özellikleriyle de dikkat çekecek.

Gücünü Qualcomm’un en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 845 işlemcisinden alacak olan OnePlus 6’nın 8 GB RAM ile gelmesi bekleniyor. Samsung Galaxy S9’un alternatifi olacak olan OnePlus 6’nın fiyatı da Galaxy S9’a göre daha uygun olacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 02:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER