OnePlus 5 ve OnePlus 5T'ye Face ID Benzeri Yüz Tanıma Özelliği Geldi

OnePlus 5 ve OnePlus 5T'ye Face ID Benzeri Yüz Tanıma Özelliği Geldi

OnePlus’ın son akıllı telefon modelleri olan OnePlus 5 ve OnePlus 5T modellerine iPhone X’in yüz tanıma teknolojisi Face ID özelliğine benzer bir özellik geldi. Android tabanlı Oxygen OS Open Beta 3 ile birlikte gelen bu özellik OnePlus 5 ve OnePlus 5T ile birlikte kullanılabilecek.

Android’in yeni sürümü olan Android Oreo güncellemesinin OnePlus 5 ve OnePlus 5T modellerine kısa bir süre içinde geleceği açıklanmıştı. OnePlus modellerine yeni özellikler kazandıracak olan bu yeni güncelleme ile birlikte iPhone X’da kullanılan Face ID yazılımının bir benzeri OnePlus 5 ve OnePlus 5T modellerine de geliyor.

Şimdilik sadece beta programına dahil olan kullanıcıların kullanabileceği bu yeni özellikle birlikte yüz tanıma özelliği OnePlus modellerine geliyor. Face ID teknolojisinden farklı olarak sadece yazılım desteğiyle çalışacak olan yüz tanıma özelliğiyle OnePlus 5 ve OnePlus 5T modelleri sadece 0.4 saniyede açılabilecek.

OnePlus 5 ve OnePlus 5T modellerine gelen yeni güncelleme ile birlikte ayrıca Wi-Fi bağlantısındaki 5G bandı için iyileştirmeler de içeriyor. Titreşim için iyileştirmeler ve bir takım güvenlik güncellemelerini de içeren bu güncellemenin ilerleyen günlerde tüm OnePlus 5 ve OnePlus 5T modellerine sunulması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER