NVIDIA Shield İçin Yeni Güncelleme Geliyor

Nvidia yeni SHIELD güncellemesini yayınladı. Muhtemelen bu yıl cihaz için bir daha büyük yama çıkmayacak.

NVIDIA Shield İçin Yeni Güncelleme Geliyor

NVIDIA, Shield isimli tableti için yeni güncellemenin çıkışını duyurdu. Upgrade 5.3 isimli bu yamayla birlikte sistem üzerinde belli geliştirmeler yapılırken, aynı zamanda güvenlik ve hata düzenlemeleri de gerçekleştiriliyor.

Nvidia Shield Daha İyi Hale Geliyor


Önemli geliştirmelerin yanı sıra, Nvidia aynı zamanda Kasım ayı güvenlik yamasında sistemi daha stabil hâle getiriyor ve güvenlik optimizasyonları gerçekleştiriyor. Firma tarafından yayınlanan tam yama notları şu şekilde;

- Wi-Fi üzerindeki açıklar giderildi. (KRACK ve Broadpwn)

- Zagg Bluetooth klavyelerdeki bağlantı sorunları düzeltildi.

- Sistem genel anlamda daha stabil hale getirildi ve güvenlik optimizasyonları yapıldı.

- 5 Kasım 2017 tarihli Android güvenlik yamasına Maksibet geçiş yapıldı.

Android işletim sistemi konusunda ise herhangi bir değişikliğe gidilmedi ve  Shield tablet sahipleri en azından bir süre daha Android 7 Nougat sürümünü kullanmaya devam edecekler. Buna rağmen pek çok güvenlik açığını giderdiği için aktif hâle gelir gelmez de indirmek ve üçüncü parti yazılımlardan kaçınmak gerekiyor.

Yeni Yama Gelir mi?


Bu Nvidia’nın 2017 yılı içinde Shield tablet için yayınladığı dördüncü güncelleme olurken, muhtemelen yıl sonuna kadar yeni bir tane daha göremeyeceğiz. Buna rağmen cihaza ilerleyen aylarda çeşitli güncellemeler gelmeye devam edecektir.

Nvidia, SHIELD adlı tabletini geçtiğimiz yıl satışa sunarken, cihaz daha çok üst düzey grafikler sunan oyunlara odaklanıyordu fakat fiyatı nedeniyle eleştiri almıştı.

Bakalım ilerleyen aylarda Nvidia Android 8 Oreo işletim sistemine geçme kararı alacak mı?

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER