Nokia X6'nın Yeni Modeli Göründü

Nokia X6'nın Yeni Modeli Göründü

Nokia’nın çok sevilen X6 modelinin kısa bir süre içinde yenilenip tekrardan satışa çıkacağı açıklanmıştı. Nokia’nın yenilenen X6 modeli ortaya çıktı. 

HMD Global tarafından satın alındıktan sonra Android işletim sistemine sahip akıllı telefon modelleri üreten Nokia bir yandan yeni akıllı telefon modelleri üretirken bir diğer yandan da efsane modellerini yeniden makyajlayıp satışa sunuyor. Bu anlamda X6 modelini de yeniden tasarlayan Nokia, Apple’ın iPhone X modelinde başlattığı çentikli ekran tasarımını X6 modeline uyarladı. 

Çin’in sosyal medya platformu olan Weibo’da ortaya çıkan Nokia Betpas X6’nın tasarımına bakıldığında iPhone X’in çentiğinin Nokia X6’da kullanıldığını görüyoruz. iPhone X’de kullanılan çentiğe göre daha küçük bir çentiğin kullanıldığı Nokia X6 oldukça şık bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. 

5.8 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde bir ekranla gelmesi beklenen Nokia X6’nın Qualcomm’un Snapdragon 636 işlemcisinden güç alması bekleniyor. 4 GB RAM ve 6 GB RAM seçeneklerine sahip olacak olan Nokia X6 ayrıca 64 GB dahili depolama alanına sahip olacak. Nokia’nın yeni akıllı telefonunu fiyatı ise henüz belli değil. 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 21:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER