Nokia Şimdi de Huawei İle Patent Anlaşması İmzaladı

Nokia Şimdi de Huawei İle Patent Anlaşması İmzaladı

Yeniden akıllı telefon üretmeye başlayan Nokia daha önce Apple, Samsung Electronics, LG ve Xiomi ile patent anlaşmaları imzalamıştı. Nokia şimdi de Huawei ile patent anlaşması yapacağını açıkladı.

Nokia her ne kadar akıllı telefon üreticisi olarak tanınsa da gelirlerinin yüzde 90’ından fazlasını ağ teknolojilerinden elde ediyor. Nokia bu sebeple kendi teknolojilerinin diğer akıllı telefonlarda kullanılması için çeşitli anlaşmalar yapıyor. Daha önceden Nokia ve Samsung ile yapılan dev patent anlaşmalarının ardından Nokia şimdi de Çin’in önemli akıllı telefon üreticilerinden olan Huawei ile de anlaşma yaptı.

Nokia’nın Huawei ile anlaşma yapmasını açıklamasının ardından Nokia’nın hisseleri yüzde 2.7 arttı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Inderes adlı şirkette analist olarak görev yapan Mikael Rautanen “ Nokia’nın Huawei ile böyle bir anlaşma yapması Nokia’nın ağ teknoloji alanındaki elini güçlendirecektir.” dedi.

Huawei’e yapılan anlaşmanın ardından Nokia yıllık 100 milyon euro gelir elde edecek. Nokia bilindiği gibi Apple’dan da yıllık 250 milyon euro’luk gelir elde ediyordu.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER