Nokia 3, 5 ve 6 Yıl Sonuna Kadar Android Oreo Güncellemesi Alacak

Nokia 3, 5 ve 6 Yıl Sonuna Kadar Android Oreo Güncellemesi Alacak

HMD’nin yeni Android akıllı telefonlarını satın alan Nokia hayranları muhtemelen yakında çıkacak olan Android 8 Oreo güncellemesi için epey heyecanlı. Finlandiya menşeli teknoloji devi de güncelleme kararını doğrularken, tüm dört Nokia markalı akıllı telefonun ilerleyen aylarda Android Oreo’ya güncellenmesi bekleniyor fakat bunlardan en az üç tanesi yıl sona ermeden yeni işletim sistemine geçiş yapacak.

HMD Avustralya, Yeni Zelanda ve Endonezya Genel Müdürü Mark Trundle bugün bir açıklama yaparken, Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modellerinin 2017 yılı sona ermeden Android Oreo güncellemesini alacağını  dile getirdi. Kaldı ki geçtiğimiz günlerde firmanın amiral gemisi Nokia 8 de internette yeni Android Canlı Bahis 8 güncellemesiyle birlikte görüntülenmişti. Yani rahatlıkla bu modelin çok yakında yeni Android işletim sistemine geçeceğini varsayabiliriz.

Android 8’e Geçen En Ucuz Telefon


Ayrıca eğer HMD sözünü tutarsa, Nokia 3 Android 8.0 Oreo güncellemesi alan en ucuz telefon ünvanını elde edecek ve bu da Android hayranları arasındaki popülaritesini arttıracak. Tabii diğer yandan, Nokia 8 de yeni güncellemeyle Android Oreo’ya geçiş yapan en ucuz amiral gemisi olabilir.

İlerleyen dönemlerde başta Nokia 8 olmak üzere tüm yeni Android Nokia cihazlarının Android Oreo’ya güncellenmesini bekliyoruz. Bakalım HDM elini ne kadar çabuk tutacak?

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER